Taş Kağıt Makas’ta Rıza’nın sözleri yürek yaktı! ‘Ayakkabılarımı kapının önüne koy seni yalnız sanmasınlar’

Fecir’in babası Bünyamin yemek masasında Harun Yakar’a cinayetin peşini bırakması için para teklifinde bulundu. Harun Yakar teklifi reddederek Bünyamin’den tek oğlu olan Fecir’i adalete teslim etmesini istedi. Bünyamin ilk defa reddedildi.

FECİR HER ŞEYİ ANLATTI

Bünyamin yaşanılanları kontrol edemeyeceğini farkedince Fecir’e tüm yaptıklarını anlatmasını istedi. Fecir cinayet gecesi yaşanları bir bir anlattı. Azo’nun olay yerini temizlemek konusunda Fecir’e yardım ettiği görüldü

UMUT VE ALEV YAKINLAŞTI

Alev ve Umut beraber manzarayı izlerken artık duygularını daha fazla içinde tutamayarak yakınlaştılar. Umut, “Ben ne zaman aklıma kötü bir şey gelse seni düşünüyorum. Bu hastalık korkunç bir şey ama bu anı hiç unutmayacağımı bilmekte hediye gibi geliyor.” dedi.

DOKTORDAN TERS KÖŞE

Kadri Palaz mahkemeye gelerek Harun’dan Fecir’in ses kaydında söylediklerini mahkemeye sunmamasını istedi. Doktor kürsüye çıktığında ters köşe yaparak Rıza’nın herhangi bir sağlık sorunu olmadığını söyledi. Savcı Umut’un tanık olarak dinlenmesini istedi. Mahkemeye ara verilince Kadri tekrardan Harun’a ısrar etmeye başladı. Harun’un sorması üzerine Kadri otoparkını zor aldığı AVM’nin davayı kaybederlerse onlara verileceğini söyledi.

12 YIL ÖNCE

Kadri’yle konuştuktan 12 yıl önce yaşananlar Harun’un aklına geldi. Harun ve babası kamyonetle hareket halindeyken polislerin kontrol noktasından kaçmaya çalıştığı, kırmızı ışıkta geçmesinden sonra da Rıza’nın kullandığı araca çarpmasıyla Umut’un abisi ve annesinin hayatını kaybetmesine sebep olduğu, Harun’un babasının da olay yerinde hayatını kaybettiği görüldü.

UMUT DIŞARI ÇIKARILDI

Umut tanık olarak dinlenirken Büşra’nın cinayetini Fecir Emirkıran’ın işlediğini söyledi. Umut stres altında Harun’dan videoyu isterken hakim tarafından dışarı çıkarılması istendi. Harun Yakar böyle bir videonun olmadığını söyledi. Umut mahkeme sonrası Harun’un ofisine izinsiz girerek Fecir’in videosunun bulunduğu USB belleği aradı.

HAYDAR ÖLÜ BULUNDU

Haberleri izledikten sonra Haydar, savcıyla konuşmak için adliyeye geldi. Umut’un iddialarının çokta asılsız olmadığını söyledi. Umut, Alev’in annesinin cümlelerinden sonra dayanamayarak Haydar’ın evine geldi. Umut acılı babayla konuşmak isterken kapının açık olduğunu görünce içeri girdi. Haydar’ın asılı halde cansız bedenini gören Umut şoke oldu.

SON DURUŞMA

Büşra Korkmaz cinayetinde son duruşma görüldü. Rıza’nın beraber çalıştığı Makbule tanık olarak ifade verdi. Suç aletinin ortaya çıktığı Rıza’nın ve Büşra’nın izlerine rastlandığı ifade edildi. Rıza yaşananlar karşısında üzüntüsünden hiçbir itirazda bulunamadı. Harun Yakar, “mütalaaya karşılık savunma için süre talebimiz olmayacak” dedi. Hakim’in kararı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası oldu.

‘BİR DAHA HİÇ TEMİZLENMEYECEK GİBİ KİRLETTİN BİZİ ABİ’

Harun ile Kadri birlikte yemek yerken Kadri hayallerini kavuştuklarını söyledi. Harun, ‘Bir daha hiç temizlenmeyecek gibi kirlettin bizi abi’ dedi. Harun, ‘hayatım ve dosyayı tamamen kapatmaya gidiyorum abi” diyerek kebapçıdan ayrıldı.

FECİR DOSYAYI ALDI

Harun ofise gelerek Büşra Korkmaz cinayetiyle ilgili topladığı bilgilerin hepsini bir dosyada birleştirmiş, tahtadan da ayrıntıları siliyordu. Fecir ofise gelerek Harun’dan dosyayı aldı. Umut ofisten çıkarken Harun’u yakaladı, ‘Sen varya Fecir’den daha suçlusun. O bir insanı öldürdü, sen insanlığı öldürdün’ dedi.

UMUT BABASIYLA GÖRÜŞTÜ

Umut cezaevine gelerek duruşma sonrası babasıyla ilk defa görüştü. Rıza oğluna “Benim siyah ayakkabılarım var ya evde, onların kapının önüne koy seni yalnız sanmasınlar” dedi. Umut babasına kendini cezaevinde ihmal etmemesini söyleyerek cezaevinden ayrıldı.

5 YIL SONRA

Umut Ankara’da bölümünü birincilikle bitirdi. Harun Yakar gibi herkesin karşısına çıkmasından korktuğu bir avukat oldu. Ankara’dan döndüğünde onu Neşet karşıladı. Seyir halindeyken aracın durmasını isteyerek Emirkıran’lara ait binaya bakarak ‘Artık rahat uyku yok’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x