Batı’dan Diyarbakır’a ‘Kurban Bayramı’ göçü

Dokuz günlük Kurban Bayramı tatilini memleketlerinde ve tatil beldelerinde geçirmek isteyenler için otobüs firmalarınca ek seferler başlatıldı. Yoğunluğun yaşandığı Diyarbakır Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde her gün binlerce kişi, Kurban Bayramı tatilini geçirmek için kente geliyor. Günler öncesi başlayan geliş yoğunluğu sürerken, bayram sonrası ise otobüs firmaları gidişler için ek seferlere başlayacak.

Diyarbakır’a gelişlerin sürekli arttığını anlatan otobüs firması müdürü Yahya Akar, bayram sonrasında gidişlerde de aynı şekilde yoğunluk yaşanacağını söyledi. Okulların tatil olmasıyla yoğunluğun daha da artacağını belirten Akar, “Önümüzdeki günlerde daha fazla yoğunluk bekliyoruz. Sadece bizim firmamız her gün düzenlediği onlarca seferle binlerce yolcuyu Diyarbakır’a taşıyoruz. Bu hareketliliğin devam etmesini diliyoruz” dedi.

BİLETLER NE KADAR

Akar, artan maliyetler nedeniyle kısa bir süre önce bilet fiyatlarına zam yaptıklarını belirterek, bin 500 lira olan Diyarbakır’dan İstanbul’a ulaşım bedeli, bin 700 liraya yükseldiğini aktardı. Akar, emeklilere şehirlerarası otobüslerde yüzde 20 indirim uygulamasının devam ettiğini belirterek, kimlik kartını gösteren emekliler indirimin yapıldığı sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x